Umelé slzy ako rýchla a účinná pomoc pre alergikov

Alergia trápi čím ďalej tým viac ľudí. Poznáme alergia asi už na všetko, ale až polovica alergií sa prejavuje na očnej sliznici – svrbením, opuchom či slzením. Aj keď nemáte po ruke hneď kvapky proti alergii, ako prvú záchranu môžete použiť umelé slzy. Ale poďme pekne postupne.

Čo je to alergia?

Alergiu by sme laicky mohli definovať ako prehnanú reakciu organizmu na úplne bežné látky. Alergiu by sme v skratke mohli definovať ako neprimeranú reakciu organizmu proti látkam, ktoré sú pre telo neškodné. Jedná sa o poruchu imunitného systému.

Očné príznaky pri alergii

Prejavy alergie na očiach majú rôznu formu: svrbenie, slzenie až výrazná sekrécia, začervenanie, opuch viečok, svetloplachosť, trvalý zápal spojiviek spojený s opuchom a hyperreaktivitou, kŕč očných viečok, rozostrenie zraku, problematické otváranie očí pri prebudení, pocit cudzieho telesa v oku, postupná intolerancia kontaktných šošoviek, fotofóbia, pálenie, zahmlené videnie… Prejavy samozrejme závisia od druhu alergie, množstva alergénov a intenzívnosti alergickej reakcie.

Čo očiam pomáha?

Našli ste sa v zozname? Ak áno a ešte nemáte alergiu diagnostikovanú, určite zájdite za najbližším špecialistom. Povedzme si však ešte to, čo pomáha predchádzať alergickým prejavom na očiach, resp. ako ich zmierňovať.

– Snažte sa vyhýbať alergénom, ak to len trochu ide.

– Svrbiace oči si nešúchajte, situáciu to len zhorší.

– Ak sú prejavy alergie na očiach príliš rozvinuté a nepomáha ani zvlhčovanie sliznice, vyberte si z očí kontaktné šošovky ak ich nosíte.

– Ako prvú pomoc použite kvalitné zdravotnícke pomôcky, napríklad umelé slzy Hyal-Drop multi, ktoré zmierňujú nepríjemné príznaky alergie a prinesú vám úľavu. Zmierňujú začervenanie, svrbenie a slzenie vďaka zvlhčeniu očného prostredia. Zároveň vám vyplavia alergény z očí, čiže neprichádza k ďalšiemu dráždeniu. Vďaka hydratácii umelými slzami Hyal-Drop multi dochádza k stabilizácia slzného filmu a následnej regenerácii podráždenej sliznice.

Umelé slzy Hyal-Drop multi

Očné kvapky Hyal Drop multi* sú bez konzervačných látok, takže si ich môžete kvapkať do oka tak často, ako potrebujete. Vďaka unikátnemu uzáveru ich môžete používať až 6 mesiacov od otvorenia. Sú k povrchu oka veľmi šetrné, preto sú vhodné aj pre citlivé oči. Umelé slzy Hyal Drop multi* majú nízku viskozitu, preto ich na oku vnímame ako „ľahké“ a vodnaté. Poskytujú rýchlu úľavu s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii. Ak sa príznaky alergie aj naďalej zhoršujú, vyhľadajte lekára.

* Zdravotnícka pomôcka. Pozorne si prečítajte informáciu pre používateľa.

Zdieľať na