Konzervačné látky – áno alebo nie?

Konzervačné látky sa pridávajú do kozmetických výrobkov, potravín a najmä do farmaceutických produktov, aby zabránili mikróbom (baktérie, plesne…) v kontaminácii výrobkov počas skladovania a používania. Konzervačné látky tak majú zabrániť znehodnoteniu produktov..

Konzervačné látky však nemusia vždy fungovať na 100 %, čo pri očných kvapkách môže byť veľký problém. Ak sa vo fľaštičke s očnými kvapkami namnožia baktérie či plesne, užívateľovi môžu spôsobiť poškodenie očí. Aj preto by ste mali radšej používať len očné kvapky bez konzervačných látok, napríklad zdravotnícku pomôcku Hyal-Drop multi – umelé slzy.

Sterilný uzáver

Produkty, ktoré neobsahujú konzervačné látky, musia ochranu pred choroboplodnými látkami riešiť inak. Múdre hlavy vymysleli systém dávkovania kvapiek, ktorý ochráni liečivý roztok pred vniknutím a usadením baktérií či plesní vo fľaštičke. Oči sú tak uchránené pred infekciou či inými ochoreniami.

Patentovaný mechanizmus pumpy prípravku Hyal-Drop® multi zabraňuje tomu, aby sa očné kvapky dostali do kontaktu s okolitým vzduchom. Mikróby tak nemôžu vniknúť do fľaštičky a kontaminácia roztoku je vylúčená. Vďaka tomuto mechanizmu môže byť zdravotnícka pomôcka Hyal-Drop multi bez konzervačných látok, čo zlepšuje a rozširuje jej používanie. Očné kvapky sú vďaka tomu vhodné aj pre citlivé oči a zároveň sú šetrné k povrchu oka a môžete ich používať tak často, ako potrebujete.

Pred prvým použitím alebo ak ste umelé slzy dlhšie nepoužívali je potrebné na fľaštičke opakovane stláčať aplikátor, až kým sa nezaplní mechanizmus pumpy roztokom. Vtedy je systém pripravený na používanie.

Výhody Hyal-Drop multi

Zdravotnícka pomôcka Hyal-Drop multi je prípravok prvej voľby, ktorý prináša okamžitú úľavu a zvlhčenie pre suché oči. Prirodzene osviežuje a upokojuje suché oči a mierni príznaky unavených, podráždených či slziacich očí.

Pri používaní pumpy a aplikátora však platia základné pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, aby bol efekt roztoku čo najlepší.

  • Pred použitím Hyal-Drop multi si vždy umyte ruky.
  • Nedotýkajte sa rukami hrotu fľaštičky, zabránite tým kontaminácii roztoku.
  • Nedotýkajte sa hrotom fľaštičky povrchu oka, predídete prípadnému zraneniu.
  • Výrobok používajte maximálne 6 mesiacov po otvorení.
  • Jednu fľaštičku smie používať len jeden užívateľ.
Zdieľať na