Trpia vaše oči najmä v lete? Nevystavujte ich zbytočným rizikám.

Problémy s očami sa mnohým ľudom zdajú cez leto intenzívnejšie. Ak zoberieme do úvahy, že v lete trávime vonku viac času a hodiny za počítačom si tiež neodpustíme, problém je na svete. Čo spôsobuje svrbenie a začervenanie?

Oční lekári sa zhodujú, že o povrch nášho oka by sme sa mali starať rovnako, ako o vlastnú pokožku. Na suché ruky použijeme krém, na suché oči použijeme umelé slzy. Aké jednoduché! Zvlhčíme tým celé očné prostredie a vyplavíme prípadné malé nečistoty.

Syndróm suchého oka

Ľudia týmto syndrómom trpia celoročne, avšak v lete zvyknú suché oči potrápiť aj ľudí, ktorí podobné problémy bežne nemajú. Prečo? Môže za to klimatizácia, ostré svetlo, striedanie chladného a horúceho prostredia, vírenie prachu a mnohé ďalšie faktory. Ak k tomu pripočítate hodiny strávené za monitorom, príčiny sú jasné.

Či už patríte k prvej, alebo druhej skupine, od nepríjemných príznakov suchých očí vám uľavia umelé slzy Hyal Drop multi. Vďaka tomu, že neobsahujú konzervačné látky, môžete ich počas dňa používať tak často, ako potrebujete.

Alergie

Rôznymi alergiami na vplyvy vonkajšieho prostredia trpí viac než polovica ľudskej populácie. Pritom väčšina alergikov o svojej diagnóze buď nevie, alebo sa nijako nelieči. Pokiaľ vás trápi nadmerné svrbenie, štípanie alebo začervenanie, umelé slzy vás síce nevyliečia, ale zbavia vás aspoň na čas nepríjemných pocitov v očiach a pomôžu vám vyplaviť alergény z očného prostredia.

Okuliare a šošovky

Problémy s očami sa cez leto zhoršujú aj u ľudí s okuliarmi či kontaktnými šošovkami. Šošovkári doplácajú na suchšie a veternejšie prostredie v kanceláriách, ktoré spôsobuje klimatizácia. Preto je zvlhčovanie očí umelými slzami Hyal Drop multi len prirodzeným krokom k normálnemu fungovaniu v práci. Oči nositeľov dioptrických okuliarov sú zase preťažené odrazom silného slnečného svetla. V tomto prípade odporúčame investovať nielen do umelých sĺz Hyal Drop multi, ale aj do kvalitných dioptrických slnečných okuliarov.

Zdieľať na