Pociťujete nepohodlie očí? Týchto 5 tipov vás zachráni!

Určite to zažil už každý z nás. Ak sú oči v nepohodlí, je to veľmi nepríjemný a iritujúci pocit, ktorého sa chceme zbaviť čo najskôr. Vyskúšajte naše super rýchle tipy, ktoré vás dostanú z najhoršieho. Ak budú aj potom problémy intenzívne pretrvávať, navštívte očného špecialistu, ktorý na základe podrobnejšej diagnostiky stanoví účinnú liečbu.

 

1. Uľavte podráždeným očiam

V prvom rade sa postarajte o svoje podráždené oči. Nech je problém kdekoľvek, určite si do očí nakvapkajte očné kvapky Hyal Drop multi bez konzervantov, ktoré vďaka kyseline hyalurónovej hydratujú očnú sliznicu. Okamžite dochádza k úľave od nepríjemných pocitov ako svrbenie, škriabanie v oku, začervenanie a podobne.

2. Zmeňte vonkajšie prostredie

Jednou z hlavných príčin podráždenia a nepohodlia očí sú vplyvy vonkajšieho prostredia. Zmeňte ho! Skúste prestaviť vykurovanie či klimatizáciu v miestnosti. Opustite veterné, zafajčené či prašné prostredie. Ostré svetlo tiež dokáže naše oči poriadne potrápiť a ani si to neuvedomujeme. Máte správne osvetlenie pri práci s počítačom? Nesvieti vám vonkajšie svetlo priamo do očí? Urobte čo najskôr nápravu.

3. Obrazovky a monitory

Ak ste dlho sledovali televíziu či pozerali na monitor počítača niet divu, že sú vaše oči v nepohodlí. Vystavujete ich nadmernej záťaži. Ak neurobíte potrebné opatrenia, môže únava prerásť do syndrómu počítačového videnia. Urobte si dlhšiu prestávku, zapozerajte sa do diaľky na vzdialené predmety, aby sa ostrenie oka zmenilo. Viac o opatreniach pri práci s počítačom či sledovaní televízie píšeme v samostatnom článku.

4. Dodržujte pravidelnú očnú hygienu

Správna a pravidelná hygiena očí je nevyhnutná. Umývať by ste ich mali čistou vodou primeranej teploty. Vyhýbajte sa tomu, aby sa do očnej sliznice nedostali dráždiace látky kozmetických výrobkov. Odličovacie roztoky, pleťové krémy, dekoratívnu kozmetiku atď. vyberajte veľmi obozretne. Hygiena očí sa samozrejme týka všetkých, ale obzvlášť nositeľov kontaktných šošoviek. Pre správne fungovanie kontaktných šošoviek je dôležitá pedantná starostlivosť a dodržovanie rozvrhu ich údržby a výmeny. Problematike šošoviek sme venovali samostatný článok, ktorý si môžete prečítať na tejto stránke.

5. Upravte svoj denný režim

Z dlhodobého hľadiska by ste mali podráždeným očiam pomôcť aj úpravou denného režimu. Vyhýbajte sa činnostiam a prostrediu, ktoré oči dráždia a iritujú. Doprajte sebe aj očiam dostatočný oddych v podobe spánku, ale aj prestávok pri práci s počítačom. Pite dostatok tekutín, majte po vždy po ruke očné kvapky HYAl Drop multi, ktoré môžete používať tak často, ako potrebujete. Zaobstarajte si ochranu očí v podobe okuliarov. Aj slnečných, aj dioptrických, aby ste ich mohli striedať s nosením kontaktných šošoviek.

Zdieľať na