V lete sú oči namáhané viac

Naše oči sú jedným z najviac namáhaných orgánov, a to v každom ročnom období. Avšak v lete na oči pôsobí viacero nástrah, ktoré nám spôsobujú nepohodlie až nepríjemné stavy vo forme bolesti či fyziologické zmeny ako začervenanie či opuch očí.

Nástrahy leta

V lete sa v súčasnosti asi len málokto vyhne klimatizácii či ventilátorom. Tiež sme pod vplyvom ostrého slnečného žiarenia, vetra pri zvýšenom pohybe vonku a niektorí nedajú dopustiť na jazdu v aute či inom dopravnom prostriedku pri otvorenom okne. Všetky tieto faktory pôsobia nadmerne na naše oči a najmä na znižovanie ich vlhkosti, ktorá musí byť pri zdravom oku konštantná.

Vyskúšajte umelé slzy

Ak k tomu pripočítame hodiny strávené za monitorom počítača je zrejmé, že syndrómom suchého oka trpí viac ľudí v lete ako v iných ročných obdobiach. Ako si pomôcť? Od akútnych príznakov syndrómu suchého oka akými sú svrbenie, pálenie  alebo rezanie, vám uľaví substitučná liečba, ktorá doplní prirodzený slzný film prostredníctvom umelých sĺz vo forme kvapiek, gélov alebo mastí. Mnohí sú spokojní s očnými kvapkami Hyal-Drop multi, ktoré majú prírodné zloženie bez konzervačných látok, preto sú vhodné aj pre citlivé oči. Zároveň sú šetrné k povrchu oka a môžete ich používať tak často ako potrebujete. Roztok kyseliny hyalurónovej zabezpečí optimálne zvlhčenie vašich očí, čo zmierni nepríjemné príznaky syndrómu suchých očí. Cieľom liečby zdravotníckou pomôckou Hyal Drop multi je vytvoriť stabilný a rovnomerný slzný film na povrchu oka a zvýšiť jeho kontaktnú časť s rohovkou.

Samozrejmosťou pri vonkajšej starostlivosti o zrak by mali byť okuliare s UV filtrom v každom ročnom období, ak svieti slnko. V prípade veterného pomôže aj čiapka so šiltom, ktorý oči pred vetrom ochráni.

Zdieľať na