Máte oči v nepohodlí? Po tomto sa vám určite uľaví!

Dôvodov na nepohodlie očí môže byť veľa, zhrnieme len tie najčastejšie. Nepohodlie sa prejavuje rôzne, ale väčšinou sú to nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie, začervenanie očí alebo pocit cudzieho telesa v oku. V takýchto situáciách je vhodné použiť zdravotnícku pomôcku – umelé slzy HyalDrop multi.

Používatelia šošoviek

Pri nosení kontaktných šošoviek môžu nastať situácie, kedy vás začnú páliť, svrbieť či bolieť oči. Nemenej výnimočné je napríklad nadmerné slzenie, znížená ostrosť videnia či vysoká citlivosť na svetlo. Takéto stavy samozrejme nie sú žiaduce. Preto je zvlhčovanie očí umelými slzami len prirodzeným krokom k normálnemu fungovaniu kdekoľvek vás nepohodlie pri nosení kontaktných šošoviek postretne.

Syndróm počítačového videnia

Dlhodobý pohľad na monitor či obrazovku núti naše oči, aby pracovali intenzívnejšie. Oči sú často preťažené a vznikajú problémy. Príznaky ich nadmerného zaťaženia sú väčšinou prechodné a pomoc je jednoduchá, ale prejavy sú nepríjemné. Únava je často spojená s bolesťami hlavy, rozmazaným videním alebo bolesťami krku a ramien. Okamžitú úľavu od bolesti a štípania očí prinesú kvalitné umelé slzy Hyal Drop multi s obsahom kyseliny hyalurónovej. Pre úplné odstránenie syndrómu počítačového videnia je navyše potrebné urobiť aj ďalšie opatrenia ako úprava osvetlenia či vymedzenie si pravidelných prestávok pri dlhodobom pozeraní na monitor či obrazovku.

Syndróm suchého oka

Najčastejšou príčinou syndrómu suchého oka je spomalená produkcia sĺz. Tá môže byť spôsobená pribúdajúcim vekom, vplyvmi vonkajšieho prostredia či napríklad užívaním niektorých liekov. Hoci je syndróm suchého oka nepríjemné ochorenie, dá sa liečiť. Prejavuje sa začervenaním, pálením či podráždením očí, ktoré sprevádza bodavá bolesť a nadmerné slzenie. Okamžitú úľavu vašim očiam poskytne zdravotnícka pomôcka Hyal Drop multi, ktorá šetrne zvlhčí povrch oka. Navyše, vďaka nízkej viskozite roztoku, ho oko vníma ako „ľahký“ a vodnatý. Očné kvapky Hyal Drop multi poskytnú rýchlu úľavu s malým alebo žiadnym rozostrením videnia po aplikácii. Pokiaľ sa príznaky použitím umelých sĺz dlhodobo nezlepšujú, je potrebné vyhľadať očného lekára, ktorý urobí podrobnejšie vyšetrenia.

Ak je v oku niečo navyše

Rôznymi alergiami trpí viac než polovica ľudskej populácie. Alergény, ktoré sa dostanú do očnej sliznice, spôsobujú nadmerné svrbenie, štípanie alebo začervenanie očí. Umelé slzy Hyal Drop multi vás síce z alergie nevyliečia, ale pomôžu vám pri prvých príznakoch a vyplavia z očí alergény. Vyplaviť môžu nielen alergény, ale aj iné pevné častice, ktoré sa do oka nedopatrením dostali. Lepšie vám v prípade alergie pomôžu očné kvapky proti alergii Vividrin ectoin.

Zdieľať na