Útoky na naše oči číhajú všade

Keď sa nám niečo „nepozvané“ dostane do oka, vnímame to veľmi citlivo. Okamžitá reflexná reakcia oka je zatvorenie viečka, prípadne si oko chytíme aj rukami alebo otiahneme od „nebezpečenstva“ celé telo. Oči si začneme šúchať rukami, ktoré tiež nie sú vždy čisté. Ako vieme očiam v takýchto situáciách pomôcť? A ktoré to sú?

Zatvárate oči u zubára?

Možno aj vy poznáte tú situáciu, keď vám niečo „frkne“ do oka. Nemyslíme hneď niečo nebezpečné, no stačia mini bublinky z minerálky alebo sýteného nápoja. A čo takto lak na vlasy alebo iný podobný prípravok? Keďže opatrnosti nie je nikdy dosť, u kaderníčky majte oči radšej zatvorené a podobne to platí aj u zubára. Pri pití nápojov si ich radšej zatvorte tiež. Ak vám už niečo do oka frkne, najlepšie je oko vyumývať čistou vodou a potom aplikovať umelé slzy, ktoré pekne dočistia celú očnú sliznicu a uľavia vám od nepríjemných príznakov – škrabanie, svrbenie či pocit cudzieho telesa v oku.

Malé čiastočky v oku sú nepríjemné

Niekedy stačí silnejší vietor, aby nafúkal prach a nečistoty priamo do oka skôr, ako stihnete zareagovať a oko zatvoriť. S tým sa jednoducho nedá nič robiť – oči budú podráždené. Pre takéto prípady je dobré mať poruke umelé slzy. Stačí kvapnúť a o pár minút pocítite úľavu od nepríjemných príznakov.

Našou nepozornosťou si môžeme tiež ublížiť

Krém na tvár, voda v spreji či dekoratívna kozmetika môže tiež narobiť neplechu. Hlavne vtedy, ak nie sme dostatočne opatrní a časť skončí v oku. Pri dekoratívnej kozmetike to platí vtedy, ak skúšame novú, prípadne vodou nezmývateľnú a oči na ňu začnú reagovať podráždene. Aj vtedy potrebujeme okamžite oko prečistiť od dráždivých látok, na čo nám najlepšie poslúžia umelé slzy.

Umývanie rúk je dôležité

Koľkokrát za deň si pretriete oči len tak? A koľkokrát si bezprostredne predtým umyjete ruky? Stačí málo a stane sa to, čo by sme vôbec nechceli. Alebo už aj vy ste cítili štipľavú papriku v očiach po tom, čo ste chystali obed v kuchyni? Zabudnuté ruky vedia pekne potrápiť, a tak si ich radšej umývajte častejšie, aby ste sa vyhli podobným nepríjemnostiam.

Poplačte si, pomôže to duši aj očiam

Žijeme ťažké obdobie, mnohí z nás prechádzajú rôznymi psychickými fázami. A mnohí z nás si aj poplačú. Nie je to úplne márne, vyplavíme emócie a uľaví sa nám. Plač je prospešný pre naše oči aj z fyziologického hľadiska. Vyplaví nám zo sliznice prebytočný prach či iné nečistoty, „premaže“ nám oči a aktivuje tvorbu kvalitného slzného filmu. Čo však vtedy, keď slzy chýbajú? Oči sčervenajú, opuchnú a sú akoby vyprahnuté, bez sĺz. Aj vtedy prichádzajú na pomoc umelé slzy, ktoré uľavia našim očiam. Mnoho ľudí nedá dopustiť na okamžité účinky umelých sĺz Hyal Drop multi, vďaka ktorým sa zvlhčí povrch očí a nepríjemné príznaky ako štípanie či škriabanie ustúpia. Očné kvapky Hyal Drop multi sú bez konzervačných látok s ideálnym obsahom kyseliny hyalurónovej. Zdravotnícka pomôcka Hyal Drop multi zabezpečí optimálne zvlhčenie a hydratáciu povrchu oka a celej sliznice.

Zdieľať na